Misją jury jest wybranie najlepszych dyplomów artysytczno-projektowych obronionych w 2023 roku. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami jury w którego skład wchodzą twórcy wizualni znani z projektowania identyfikacji wizualnych, serwisów internetowych, ilustracji, projektów scenograficznych i architektonicznych. Nasze jury to projektanci współpracujący ze znanymi markami i instytucjami, tworzący przedsięwzięcia start-upowe, kreacyjne i artystyczne. 


Tomasz Tobys 

projektant, menedżer i założyciel studio FNC. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Projektowego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wykładowca Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Swoją pracę projektowo-artystyczną rozpoczął w 2007 roku. Założyciel portalu FONT nie czcionka! Pomysłodawca brandu teapp – zajmującego się nowoczesnymi rozwiązaniami dla instytucji kultury. Współpracuje z instytucjami w zakresie projektowania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań ekologicznych i technologicznych.

Marta Drożdżowska 

ilustratorka, projektantka graficzna. Absolwentka katowickiej i krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (projektowanie graficzne, scenografia) oraz Krakowskiej Szkoły artystycznej (projektowanie wnętrz i przestrzeni). Jako artystka wszechstronna, posługuje się różnorodnymi technikami, zarówno tradycyjnymi, jak i cyfrowymi, co pozwala jej na tworzenie niepowtarzalnych dzieł. Angażuje się w różnorodne projekty artystyczne i projektowe, od lat współtworzy portal FONT nie czcionka.

Dawid Korzekwa 

projektant i przedsiębiorca z ponad 20-letnim doświadczeniem. Doktor habilitowany, profesor w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od 2004 r. zajmuje się badaniami i projektowaniem procesów User Experience (UX), User Interface (UI) oraz usprawnianiem rozwiązań biznesowych za pomocą technologii. Rozwinął największą w Polsce organizację pozarządową zajmującą się designem – Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU), której przez 11 lat był Prezesem Zarządu. Stypendysta Ministra Kultury (2005); Dyrektor artystyczny magazynu literackiego Kursywa (2004-2007); Dyrektor artystyczny miesięcznika BE magazyn (2013-2020); Członek Rady Programowej Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie (od 2013); Ekspert Programu Operacyjnego Polska Wschodnia w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości PARP (2016-2020); Odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi (2015); Założyciel start-up'ów internetowych – GUST GUST (gustgust.com) oraz SOLU (sooolu.com).

Justyna Kucharczyk 

projektantka i badaczka. Wraz z Agnieszka Nawrocką prowadzi biuro projektowe TUKEJ specjalizujące się w projektowaniu systemów informacji wizualnej i całościowych identyfikacji, nagradzanych w konkursach krajowych i zagranicznych. Pracuje na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie Prowadzi Pracownię Komunikacji Społecznej. Bierze czynny udział w konferencjach, prowadzi warsztaty i szkolenia. W projektowaniu interesuję ją definiowanie potrzeb i odpowiadanie na wyzwania metodami projektowymi. Realizowała: projekt Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pyrzowicach, NOSPR w Katowicach, Parku Śląskiego w Chorzowie, budynków ASP w Katowicach, Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie czy sytemu informacji dla Związku Transportu Miejskiego w Katowicach.

Mateusz Kosma

projektant graficzny w studiu user experience EDISONDA, w zawodzie od 2009 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, wykładowca projektowania graficznego i wizualizacji danych na kierunku User Experience & Product Design na krakowskiej AGH. Specjalizuje się w projektowaniu interfejsów, design systemów i identyfikacji wizualnych. Juror Międzynarodowego Konkursu Studenckiej Grafiki Projektowej AGRAFA 2019, dwukrotny zdobywca nagrody Mobile Trends Awards za projekt serwisu InPost.pl (2019) i za projekt aplikacji mobilnej LOTTO (2023), oraz nagrody KTR Creative Students 2012 w kategorii Design, współtwórca interfejsu bankowości Moje ING, założyciel serwisu Decybele Dizajnu i konkursu Cover awArts, w którym wyróżniani są polscy projektanci albumów muzycznych.

Karolina Rączka 

z wykształcenia architektka i graficzka, z wyboru scenografka. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi projektantami na warsztatach i stażach, w biurach projektowych i planach zdjęciowych. Codziennie poszukująca nowych wyzwań, nie bojąc się ryzyka, szuka inspiracji we wszystkim co ją otacza. Między innymi współpracowała z taki firmami jak: Netflix, McDonald's, Audi, Volkswagen, Allegro, Pepsi, ING, mBank, Plus i wiele, wiele więcej