Wyświetl w zestawieniu
Autor/ka – Anna Maria Puchalska
Data obrony – 2018-09-26
Uczelnia – Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Promotor/ka – dr Paweł Gełesz

Studium dedykowane jest projektantom i architektom, którym zależy na kształtowaniu przestrzeni w sposób odpowiedzialny, uniwersalny i niewykluczający osób z niepełnosprawnością. Jest to zbiór wytycznych, które mogą stanowić bazę do projektowania łodzi rekreacyjnych.

Projekt podejmuje wyzwanie ustalenia minimalnych parametrów niezbędnych do zwiększenia dostępności przestrzeni łodzi na podstawie testów, eksperymentów i konsultacji z użytkownikami wózków inwalidzkich i osobami starszymi.

Dzięki temu stworzony został pakiet założeń, którego głównym celem było umożliwienie użytkownikom o ograniczonej mobilności samodzielnego sterowania łodzią. Wśród wytycznych znajduje się m.in. zapewnienie dostępu do burty z każdej strony, zabiegi zwiększające widoczność ze stanowiska sternika z pozycji siedzącej, stworzenie przestrzeni na pełen obrót wózka, ułatwienie przemieszczenia się z wózka na kanapę i możliwość przyczepienia wózka

absolwentka pierwszego stopnia Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zainteresowana projektowaniem i badaniem interakcji między przedmiotami a ich użytkownikami. Wielbicielka kawy, wina i morza.
Zdjęcie dyplomu Zdjęcie dyplomu Zdjęcie dyplomu Zdjęcie dyplomu